jún 24, 2021
933 Views
Komentáre vypnuté na V lete, v zime, počas celého roka. Cyklistika baví a buduje kondíciu

V lete, v zime, počas celého roka. Cyklistika baví a buduje kondíciu

Written by

Kto by nemiloval jazdu na bicykli? Každé malé dieťa túži vlastniť najskôr odrážadlo, neskôr bicykel s pomocnými kolieskami a nakoniec naozajstný bicykel. Dokonca aj dospelí ľudia sa môžu na bicykli cítiť ako malé deti. Jazdiť na bicykli znamená aspoň na chvíľu zahodiť starosti, zrelaxovať sa a upevniť si fyzické zdravie. Cyklistika v lete nie je problém, ale v zime sa musíte uspokojiť so stacionárnym bicyklom.

Pred kúpou stacionárneho bicykla

Stacionárne bicykle sa zaraďujú medzi najobľúbenejšie fitness stroje podobne ako stepery a bežecké pásy. Samozrejme, že jazdiť na stacionárnom bicykli doma v obývačke nie ja tak zábavné ako vonku. Nič sa však nedá robiť a počas mrazov vám musí stačiť aj domáci tréning. Niektorí ľudia sa snažia stereotyp jazdy rozbiť pozeraním filmov, počúvaním hudby alebo si pustia na počítači simuláciu jazdy po lese. V prípade, že patríte medzi nadšencov cyklistiky, ktorí ešte stacionárny bicykel nevlastnia, skúste kliknúť na stránky internetového obchodu inSPORTline. Získate prehľad o modeloch stacionárnych bicyklov a možno vám jeden padne do okna. Ešte pred tým, ako si stacionárny bicykel kúpite, zvážte najdôležitejší parameter – nosnosť bicykla. Veľa ľudí urobí zásadnú chybu, že si kúpia bicykel podľa svoje váhy a neskôr zistia, že sa chce jazde venovať aj partner alebo starí rodičia. Preto vsaďte na modely s vyššou nosnosťou a pevnou konštrukciou.

Výber stacionárneho bicykla od A po Z

Okrem nosnosti sú dôležité i iné parametre, vďaka ktorým sa budete tešiť na každý tréning. Veď stacionárny bicykel si nekupujete na pár mesiacov, ale na pár rokov. Každý stacionárny bicykel má rôzne možnosti nastavenia výšky sedla. Dôležitý je však materiál, z ktorého je sedlo vyrobené t.j. malo by ísť o materiál prispôsobujúci sa anatomickej stavbe tela. Jazda na trenažéri sama o sebe môže byť veľmi monotónna. Hlavne v prípade, že sa budete snažiť ušetriť na nesprávnom mieste. Preto vám odporúčame kúpu bicykla s možnosťami nastavenia rôznych tréningových programov pomocou elektronického systému a s počítačom zobrazujúcim váš progres, prejdené kilometre, spálené kalórie a s meračom tepu. Ak budete trénovať pravidelne, nešetrite ani na brzdnom systéme. Najtichší chod a plynulé brzdenie vám zaručí indukčný alebo magnetický brzdový systém. Podobne ako na klasickom bicykli je potrebné myslieť na zotrvačník. Zjednodušene môžeme povedať, že čím ťažší bude, tým plynulejšiu jazdu dosiahnete. Pre lepšiu manipuláciu je vhodné zvoliť stacionárny bicykel s možnosťou regulácie nerovností podlahy a s transportnými kolieskami.

 

 

Article Categories:
Ako na to · Ako na zdravie a krásu