Nájsť si ideálny stropný sušiak na bielizeň, ktorý by zodpovedal vašim požiadavkám a príbytku nie je práve ľahké. Ponuka zahŕňa celú kopu alternatív, z ktorých si je ťažké vybrať. Či už sa nakoniec medzi favoritmi nachádza stropný sušiak na bielizeň 6 tyčový alebo 5 tyčový, zamerajte sa na niekoľko kritérií, respektíve parametrov.
Aké sú rozmery sušiaku?
Než pípnete svojou kreditnou kartou pri platobnom termináli (či už v kamennej predajni, alebo pri nakupovaní na internete), skontrolujte si, či sušiak na bielizeň zodpovedá vašim požiadavkám týkajúcich sa rozmerov. Nezáleží úplne na tom, aký veľký je pomocník na sušenie v zloženom stave. Berte do úvahy to, aký veľký je, keď sa rozloží. Zmestí sa vám do interiéru? Nebude zavadzať? V prípade výberu stropného sušiaku – máte naň miesto?
Aký ťažký je?
Najmä pokiaľ si vyberáte stojanový sušiak, bude vás tiež zaujímať aj jeho hmotnosť. Keďže s ním budete pomerne často manipulovať, nechcete sa udrieť ani si spôsobiť pruh. A tak hľadajte také, ktoré sú ľahké, avšak stále pevné svojou konštrukciou.
Najťažšie bývajú spravidla záhradné sušiaky, ktoré môžu mať aj šesť kilogramov. Ak sú veľmi pevné konštrukcie, ich hmotnosť sa môže dostať až na osemnásť kíl.
Sú skladné?
Predovšetkým pokiaľ bývate v menších bytových jednotkách vás bude zaujímať, či sú alebo nie sú skladné. Sušiaky nepoužívate denno denne, preto ich raz za čas potrebujete schovať na miesto, kde nebudú prekážať.
Pokiaľ nemáte v byte dostatok miesta a neviete, kam by ste pomocníka na sušenie bielizne schovali, oplatí sa investovať do nástenných alebo do spomínaných stropných alternatív, ktoré nebudete doma prakticky registrovať.
Aká veľká je nosnosť?
Sušiaky sú pomocníčkovia, ktorí musia prakticky neustále mať na svojich pleciach ohromný náklad. Lenže nie všetok nápor unesú. Preto sa pred kúpou informujte o tom, s akou nosnosťou môžete počítať. Čo sušiak na bielizeň, to iná nosnosť, zvyčajne sa pohybujú medzi päť až tridsiatimi kilogramami. Platí, že čím stabilnejšie, tým väčšia celková nosnosť.