nov 25, 2020
1563 Views
Komentáre vypnuté na Ako si užiť sedenie na terase aj v zime?

Ako si užiť sedenie na terase aj v zime?

Written by

Relax na terase sa spája najmä s teplými letnými dňami. Ani s príchodom zimy sa však nemusíte vzdať všetkých výhod, ktoré terasa ponúka. Stačí urobiť pár zmien a oddych s výhľadom na záhradu si môžete užívať aj v chladnejšom počasí.

Ako pripraviť terasu na zimu?

Predtým, než sa rozhodnete používať terasu aj v zime, jej doprajte potrebnú údržbu. Ošetrite terasové dosky a schovajte nábytok, ktorý by mohlo veľké vlhko a mráz poškodiť. Zazimujte všetky kvety a presuňte dnu dekorácie, ktoré by sa takisto mohli zničiť.

Ako nové dekorácie môžete použiť svetielka. Už dávno neplatí, že majú byť rozvešané len cez Vianoce. Svetielka bez námahy vytvoria útulnú zimnú atmosféru.

Skúste tiež zakryť stoličky, sedačku či kreslá izolačnou fóliou. Tú potom jednoducho schováte pod deku, plachtu alebo umelú kožušinu. Fólia bude slúžiť ako izolačná vrstva a vám sa bude sedieť príjemnejšie. Avšak najdôležitejšou vecou, bez ktorej sa v zime na terase nezaobídete, sú vonkajšie ohrievače.

Ako si vybrať vonkajší ohrievač

Vonkajšie ohrievače sú pri sedení vonku v zimných mesiacoch nevyhnutnosťou. Predtým, než sa rozhodnete do nejakých investovať, ujasnite si, čo od nich očakávate.

Chcete, aby čo najlepšie vykúrili celý priestor alebo slúžili skôr ako doplnkový zdroj tepla? Pri výbere prihliadajte na veľkosť terasy a ak je zastrešená, tak aj na jej výšku.

Kvalitný a vhodne zvolený záhradný ohrievač dokáže vyčarovať teplotu až okolo 18 stupňov. K tomu stačí pridať nejaké teplé oblečenie, deku, čiapku a môžete si užívať príjemné chvíle s rodinou.

2 najpoužívanejšie typy vonkajších ohrievačov

1. Plynové ohrievače

Plynové ohrievače sú najobľúbenejším spôsobom, ako terasu v zime vyhrievať. Ich používanie je úplne jednoduché a nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu. Stačí ich pripojiť k plynovej bombe a zapnúť rovnakým spôsobom ako plynový sporák.

Tento typ ohrievačov je veľmi spoľahlivý a výkonný. Plameň horí silno a čisto, a tak dostatočne zohreje celý priestor za krátky čas. V porovnaní s vonkajším kozubom či pieckou ste ušetrení aj dymu a popola.

Plynové ohrievače už nie sú len jedna veľká kovová konštrukcia. Vybrať si môžete aj z rôznych dizajnových modelov. Niektoré dokonca pripomínajú klasické ohnisko. Horiace uhlie však nahrádzajú ozdobné sklenené kamene.

Nevýhodou plynových ohrievačov je pre mnohých ľudí ich cena. Tá sa pohybuje okolo 300 eur. Taktiež treba stále dokupovať plynové fľaše, takže sa počiatočná investícia ešte navýši.

2. Elektrické infražiariče

Aj elektrické infražiariče dokážu spraviť zo zimnej terasy príjemné miesto. Fungujú však trochu inak ako plynové ohrievače. Infražiariče neohrievajú okolitý vzduch, ale najmä predmety a osoby, na ktoré sú nasmerované. Rýchlo sa zohrejú a teplo príjemne sálajú. Sú úplne tiché a nerobí im problémy ani väčšia vlhkosť.

Tiež sa vyrábajú v rôznych štýloch a dizajnoch. Tie najmodernejšie pripomínajú dokonca bežnú lampu či luster.

Na rozdiel od plynových ohrievačov sú aj o niečo lacnejšie. Ich jediným mínusom je nutnosť pripojenia na elektrinu a s tým spojené výdavky.

Article Categories:
Ako na domácnosť